Zakończenie sezonu 2020 - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO
W sobotę 3.10.2020 gostynińscy żeglarze podsumowali i symbolicznie zamknęli tegoroczny sezon żeglarski. W ramach imprezy odbyło się oficjalne zakończenie realizowanych przez Klub Żeglarski HALS projektów.
W zakresie działalności sportowej zakończono projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta Gostynina. W ramach ostatniej imprezy tego projektu przeprowadzono na przystani klubu międzyokręgowy sparing regatowy z klubami z Włocławka i Zgierza w klasie Optimist i Omega. W trakcie całego sezonu gostynińscy żeglarze startowali także w ogólnopolskich i okręgowych regatach klasy Optimist, Micro, Omega w  klasach jachtów kabinowych oraz cyklu regat I Ligi Żeglarskiej.
W zakresie popularyzacji i rozwoju żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży zakończono projekt Młodzi Aktywni współfinansowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zakończenie to obejmowało piknik wraz z wręczeniem upominków i certyfikatów dla jego uczestników. Projekt ten składał się z prezentacji internetowej  tajników żeglarstwa oraz walorów naturalnych naszego regionu i skierowany był do członków lokalnych organizacji pozarządowych. W zakres zadania dla piętnastoosobowej grupy osób, wchodziło także szkolenie żeglarskie z podstaw obsługi jachtów.
W minionym sezonie nie zabrakło oczywiście zajęć dla dorosłych adeptów żeglarstwa, którzy w trakcie imprezy zdali egzamin na patent Żeglarza Jachtowego i otrzymali chrzest żeglarski kończący projekt szkoleniowy klubu, dla grupy seniorów.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści