HALS Sailing Team - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
HALS SAILING TEAM
Sezon regatowy 2013 roku to zmiana barw zespołu na HALS Sailing Team. Od tego sezonu to zespół bezpośrednio reprezentujący Klub Żeglarski Hals, pracujący na jego prestiż i rozpoznawalność na arenie ogólnopolskiej. Na półmetku sezonu regatowego nasza drużyna może się pochwalić trzema udanymi startami.
Pierwszy w III Pucharze Łodzi rozegranym w dniach 11-12.05.2013 na wodach zalewu Sulejowskiego w miejscowości Bronisławów, w którym załoga zajęła trzecie miejsce w swojej dywizji.
Drugi w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się na jeziorze Brodno Wielkie w miejscowości Złota Góra k. Kartuz. W regatach udział wzięło 18 załóg z Polski i Rosji. W trakcie trzech dni rywalizacji przeprowadzono 11 wyścigów regatowych. Bardzo zmienne warunki pogodowe oraz wysoki poziom wszystkich uczestników z dnia na dzień rewidował kolejność na mecie. Ostatecznie nasi żeglarze znaleźli się na podium zawodów, zajmując trzecie miejsce w swojej dywizji.
Trzeci start to udział w regatach na naszym akwenie - zalewie Włocławskim w miejscowości Nowy Duninów, gdzie w dniu 13.07.2013 odbyły się regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Płockiego oraz Wójta gminy Nowy Duninów. W ciągu czterech wyścigów przeprowadzonych w bardzo kapryśnych warunkach pogodowych obfitujących w liczne porywy wiatru oraz ulewny deszcz, nasza załoga stoczyła zażartą walkę z większym i szybszym jachtem z sąsiedniego, klubu plasując się ostatecznie na drugim miejscu w klasie T2. W regatach tych HALS Sailing Team rozszerzony był o dwie kolejne załogi startujące na innych klubowych jachtach. Praca zespołowa zaowocowała zajęciem przez te załogi kolejno czwarte i piąte miejsce w klasie T2.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści