Hals Sailing Team - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
Po kliku latach wytężonej pracy
i wielu staraniach Klub Żeglarski HALS w sezonie 2010 wznowił działalność sportową. Działalność
tę rozpoczęła drużyna regatowa startująca w klasie MICRO. Nowo zakupiony jacht oraz załoga ze znacznym już doświadczeniem to nadzieja na wysokie wyniki
i kolejne tytuły.
W dniach 20-28 lipca 2013 roku w Gdyni w ramach największej imprezy żeglarskiej w Polsce pod nazwą „Volvo Gdynia Sailing Days” odbyły się 37 Mistrzostwa Świata w Klasie Micro.

Sezon regatowy 2013 roku to zmiana barw zespołu na HALS Sailing Team. Od tego sezonu to zespół bezpośrednio reprezentujący Klub Żeglarski Hals, pracujący na jego prestiż i rozpoznawalność na arenie ogólnopolskiej. Na półmetku sezonu regatowego nasza drużyna może się pochwalić trzema udanymi startami.

W dniach 18-26.08.2012 na malowniczym jeziorze Traunsee w miejscowości Gmunden w Austrii odbyły się 36th Micro World Championship. W regatach wzięło udział 47 załóg z 11 krajów. Polskę reprezentowało dziewięć teamów. Udział w nich wzięła również nasza reprezentacja z Klubu Żeglarskiego Hals z Gostynina.


REGATY O PERŁOWĄ WSTĘGĘ PREZESA FIRMY FLEXPOL
FLEXPOL CUP 2012
W DNIACH 21-22 07 2012 ODBYŁY SIĘ REGATY
ŻEGLARSKIE W KLASIE MICRO
SPRAWOZDANIE KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ       PODSUMOWANIE       WYNKI       GALERIA

MISTRZOSTWA POLSKI KLASY MICRO TIMBALAND NORD CUP 2012
W dniach 6-8 lipca w ramach Pucharu Polski w klasie Micro oraz Pucharze Europy EuroMicro odbyły się na Zatoce Gdańskiej Mistrzostwa Polski. Impreza jak zwykle silnie rozpromowana medialnie ale organizacyjnie z mniejszymi i większymi potknięciami.
Załoga Flexpol Sailing Team również wzięła udział w tych prestiżowych regatach. Na starcie stawiło się 25 jachtów z Polski i Europy. Przyjechało 11 załóg rosyjskich, 1 austriacka oraz kilka jachtów z Łotwy. Warunki wiatrowe podczas całych regat były bardzo słabe i przez trzy dni zmagań udało się rozegrać tylko 5 wyścigów. Nasza załoga w rezultacie zajęła 5 miejsce w dywizji Cruiser. Były to takie małe mistrzostwa świata gdyż połowa załóg startujących w tych regatach to czołówka z niejednych mistrzostw świata w Micro.

OILER CUP 2012
Czwarte regaty sezonu, z trzech poprzednich jedne super udane, dwa nie, wielka presja na wynik…… i udało się koleje miejsce na podium. W dniach 23-24 czerwca załoga FLEXPOL SAILING TEAM zdobyła trzecie miejsce w regatach o Puchar Burmistrza Kartuz Oiler Cup 2012.
W klasie Micro udział brało 12 załóg ścigając się na wodach jeziora Brodno Wielkie. Regaty te były częścią wielkiej imprezy miejskiej gromadzącej tłumy widzów, przeprowadzonej z dużym rozmachem i zaangażowaniem władz lokalnych. Nasza załoga na miejscu regat zameldowała się już dwa dni wcześniej, przystępując do planowanego treningu. Dwa dni wytężonych ćwiczeń, okupionych wielkim wysiłkiem fizycznym i psychicznym niewątpliwie pomogły załodze wejść w tok sportowej walki i osiągnąć dobry wynik.

XIV REGATY O PUCHAR SZKÓŁKI ŻEGLARSKIEJ
W dniu 16 czerwca odbyły sie regaty o Puchar Szkółki Żeglarskiej im L.Teligi w Płocku. Nasza załoga również brała udział w tych lokalnych zmaganiach na wodzie. W regatach zostały rozegrane 3 wyścigi w bardzo zmiennych warunkach wiatrowych. Po dwóch wyścigach załoga Flexpol Sailing Team zajmowała 2 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy T2.
Trzeci wyścig miał dopiąć kolejny sukces lecz podczas startu do trzeciego wyścigu załoga zrobiła Falstart (takie rzeczy sie zdarzają nawet najlepszym żeglarzom i trzeba je traktować jak niefortunny wypadek przy pracy - opowiadał sternik załogi) i w rezultacie kończąc regaty na 5 miejscu w klasie T2.

ANWIL CUP 2012
W dniach 8-10 czerwca w marinie Zarzeczewo odbyły się XIV Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2012. W ciągu dwóch dni zmagań czterdzieści osiem jachtów zgłoszonych do startu rozegrało sześć wyścigów.
W klasie Micro wystartowała grupa ośmiu załóg - cała krajowa czołówka. Dość słaby wiatr i bardzo zmienne warunki decydowały o przypadkowych wynikach poszczególnych biegów. Nasza załoga bardzo mocno spięta po ostatnich regatach także uległa siłom natury zajmując ostatecznie szóste miejsce. Dzięki wspaniałej atmosferze, dobrej organizacji i wspólnemu kibicowaniu Polskiej reprezentacji EURO 2012, regaty te zostaną w pamięci na wiele lat.

XXII REGATY O PUCHAR PREZESA PKN ORLEN SA 2012
W dniach 2-3 czerwca w ramach Dni Płocka odbyły się Regaty o Puchar Prezesa PKN Orlen zaliczające się do Grand Prix Zalewu Włocławskiego. Pomimo decyzji sędziego głównego o odwołaniu wyścigów pierwszego dnia ze względu na bardzo silny wiatr drugiego dnia zostały rozegrane trzy wyścigi. Po podliczeniu punktów i zliczeniu czasu wyścigów nasza drużyna FLEXPOL SAILING TEAM zdobyła pierwsze miejsce w klasie T-2 oraz została wyróżniona Pucharem im. Jana Kozińskiego (byłego komandora KŻ Petrochemia) za najszybszy jacht pływający podczas tych regat.
Były to pierwsze zawody dla naszej drużyny w sezonie 2012.
Załoga FLEXPOL SAILING TEAM jest teraz w trakcie przygotowań do DŁUGODYSTANSOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH, które odbędą się 8-10.06.2012 we Włocławku - ZAPRASZAMY

FLEXPOL SAILING TEAM 2012
Nadszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do sezonu regatowego 2012 roku. W sezonie tym po burzliwych dyskusjach i wielu konsultacjach postanowiono wprowadzić kilka zmian organizacyjnych w teamie.
Najistotniejszymi zmianami jest zaangażowanie trenera do przygotowań przedregatowych oraz rozszerzenie załogi o jednego zawodnika. Obie te osoby to już utytułowani sportowcy klasy Micro, dający załodze znaczące wzmocnienie. Trenerem został Piotr Tarnacki, pięciokrotny Mistrz Świata, trener i zawodnik o ogromnym doświadczeniu i wiedzy. To właśnie za jego radą dokonaliśmy zmiany osobowej w załodze. Filip Szawlowski będzie zastępował Adama Skurosza na regatach Pucharu Micro pozostawiając starty w naszym okręgu żeglarskim Adamowi. Filip to dwukrotny Mistrz Świata z przed kilku lat, a więc to także poważne wzmocnienie załogi na nadchodzący sezon.
W dniach 20-22 kwietnia pod bacznym okiem trenera odbył się już pierwszy trening nowej załogi. Trening przeprowadzono na Zalewie Włocławskim w różnych warunkach pogodowych, sprawdzając stan przygotowań sprzętu i umiejętności załogi. Trzydniowe zajęcia potwierdziły prawidłowość podjętych decyzji oraz pokazały potencjał drzemiący w drużynie.
Podsumowanie treningu - w załączniku.

PODSUMOWANIE SEZONU REGATOWEGO 2011
I oto znaleźliśmy się na samym końcu tegorocznego sezonu żeglarskiego. Sezonu który dla załogi FLEXPOL SAILING TEAM stał pod wielkim znakiem zapytania, zapowiadał dużo walki i narzucał konieczność wielkiej konsekwencji działania. Obawy te spowodowane tegoroczną zmianą osobową w załodze, polegającą na powołaniu nowego sternika oraz trzeciej osoby załogi, dla wszystkich klubowiczów oraz sponsorów były powodem nieustających przemyśleń i dyskusji. Jednakże profesjonalny jacht, sprawdzony już w poprzednim sezonie, wielkie ambicje nowej załogi oraz nieoceniona pomoc finansowa głównego sponsora firmy FLEXPOL umożliwiły podjęcie wyzwania, a co za tym idzie startu w cyklu tegorocznych regat. Przed załogą stanęły dwa cele, pierwszy to udział w cyklu regat Pucharu Polski Klasy Micro wraz ze zdobyciem miejsca na podium oraz drugi - udział z jak najlepszymi wynikami w najważniejszych regatach naszego okręgu żeglarskiego.
Pierwsza część sezonu rozpoczętego 14 05 2011 składała się z pięciu regat z cyklu Micro, kończących się Mistrzostwami Polski rozgrywanymi w Giżycku. Załoga nasza uczestnicząc we wszystkich tych startach praktycznie z regat na regaty zdobywała coraz lepsze miejsca, zwracając na siebie uwagę nawet najlepszych zawodników świata. Systematycznie zbierając kolejne punkty wskakuje na podium klasyfikacji Pucharu Polski Klasy Micro stając się trzecia załogą Polski.
Kolejnym można powiedzieć najważniejszym startem wszystkich załóg były Mistrzostwa Świata Klasy Micro rozgrywane na Łotwie. Załoga FLEXPOL SAILING TEAM wraz z najwierniejszymi kibicami, po przemierzeniu niespełna tysiąca kilometrów także zameldowała się na starcie tej imprezy. Długie godziny na wodzie oraz wielki zapał, walka i stres to najkrótsza recenzja startów naszej załogi. Choć bez medali i spodziewanych sukcesów lecz z wielkim doświadczeniem nasza załoga po powrocie z mistrzostw przystępuje do drugiej części sezonu.
Przed załogą staje zadanie utrzymania miejsca w pucharze oraz jak najlepsze zaprezentowanie się w regatach naszego regionu, których w tej części sezonu jest najwięcej. Dla naszego klubu okres ten staje się najlepszym w całej historii, reprezentacja klubu wygrywa największe regaty regionu, praktycznie na każdej imprezie staje na podium i ostatecznie utrzymuje trzecie miejsce w Pucharze Polski Klasy Micro. Tak miło zakończony sezon z całą pewnością należy zaliczyć do udanych, a założone cele za zrealizowane.
W podsumowaniu należy także zauważyć iż miniony sezon to bardzo systematyczna i aktywna praca załogi, wysokie zgranie i zrozumienie wśród załogantów. Podsumowując sezon od strony statystycznej należy wykazać iż załoga FLEXPOL SAILING TEAM wzięła udział we wszystkich planowanych dziesięciu regatach, wygrała jedne, uplasowała się cztery razy na podium, brała udział w treningach z mistrzem świata, zdobyła nieocenione doświadczenie oraz stworzyła wraz ze wszystkimi współpracującymi osobami zespół gotowy do wielkich sukcesów w przyszłym sezonie.

BŁĘKITNA WSTĘGA ZALEWU WŁOCŁAWSKIEGO 2011
Kolejna prestiżowa impreza - XXXIV regaty żeglarskie "Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego -Zarzeczewo 2011. To tu w dniu 01 10 2011 w towarzystwie niespełna pięćdziesięciu załóg przy pięknej pogodzie i sprzyjających wiatrach załoga regatowa FLEXPOL SAILING TEAM rozegrała swoje kolejne udane regaty. Startując w kasie Mikro liczącej dziewięć załóg, zdobyła drugie miejsce w klasie Micro Cruiser oraz trzecie w klasyfikacji generalnej klasy. Ta kończąca sezon regatowy impreza w znaczący sposób przyczyniła się do optymistycznej oceny całego, tegorocznego cyklu startów.

REGATY O PUCHAR KLUBU ŻEGLARSKIEGO „PETROCHEMIA PŁOCK”
Jak przystało na kolejny start na własnych wodach w zaprzyjaźnionym klubie, regaty o Puchar Klubu Żeglarskiego „Petrochemia Płock” były miejscem zdobycia przez załogę FLEXPOL SAILING TEAM kolejnego miejsca na podium. Brązowy medal to może najniższy stopień podium ale także to miejsce tuż za najlepszymi zawodnikami świata. Rozegrane w dniu 10 września zawody to impreza kameralna w której wzięło udział 12 załóg klasy Micro. W Regatach udział wzięły zarówno załogi z obecnej czołówki światowej oraz załogi z lat poprzednich już nie startujące wyczynowo. Taki przekrój startujących zapewnił wspaniałą atmosferę całej imprezy skutkując licznymi spotkaniami i rozmowami wśród żeglarzy ich sympatyków.

XXXXI REGATY JACHTÓW TURYSTYCZNYCH O PUCHAR WRZOSU PREZYDENTA MIASTA PŁOCKA
W dniu 04 09 2011 Oddział Żeglarsko Motorowodny PTTK w Płocku na wodach Zalewu Włocławskiego przeprowadził jedne z najważniejszych regat w naszym regionie. XXXXI Regaty o Puchar Wrzosu rozgrywane od 1970 roku są najstarszym cyklem regat w Polsce. Jak przystało na tak prestiżową imprezę, zawody zgromadziły bardzo dużą grupę załóg ze wszystkich okolicznych klubów żeglarskich. Regaty te cieszą się bardzo dużą renomą, a zwycięscy poszczególnych klas regat stają się przysłowiowymi bohaterami. Załoga FLEXPOL SAILING TEAM w tegorocznych regatach zdobyła pierwsze miejsce w swojej klasie dając naszemu klubowi pierwsze historyczne zwycięstwo. Dla naszej załogi nie były to regaty cyklu Micro i nie dały one awansu w ogólnopolskim pucharze, jednakże na kilka dni przed startem już w pucharze, były znakomitym podbudowaniem morale załogi. Trzymamy kciuki za kolejny start i liczymy na miejsce na podium.

ŻEGLARSKI PUCHAR IŁAWY
W dniach 27-28 sierpnia 2011 roku na wodach jeziora Jeziorak dla 79 załóg podzielonych na 10 klas, przeprowadzone zostały tegoroczne regaty o Żeglarski Puchar Iławy. Tak duża frekwencja połączona ze wspaniałymi warunkami atmosferycznymi zaowocowała stworzeniem wspaniałego widowiska sportowego. Dość silny wiatr spowodował, iż walka trwała do ostatnich metrów przed metą. Dla naszej załogi regaty te to kolejna potyczka z konkurentami z niedawno odbytych Mistrzostw Świata i to z konkurentami którzy osiągnęli lepsze wyniki. Jednakże konsekwencja działania i siła walki tym razem pozwoliła naszej załodze pokonać kilku rywali i zdobyć ostatecznie czwarte miejsce w klasie MICRO.

35 MISTRZOSTWA ŚWIATA HANSAWORLD 2011
Udział załogi FLEXPOL SAILING TEAM w tegorocznych mistrzostwach świata klasy Mikro to doświadczenie jakiego nie da się zdobyć na żadnych innych regatach, to kontakt i współzawodnictwo z najlepszymi żeglarzami świata, to wreszcie zmaganie się z własnymi słabościami i silną wolą.
Łotewskie regaty rozegrane w dniach 15–20 sierpnia 2011 obfitowały w bardzo trudną, zmienną pogodę, krzyżującą strategie nawet najlepszych załóg, zmieniającą klasyfikację z biegu na bieg. Nasza załoga plasująca się po pierwszym dniu regat na wspaniałym trzecim miejscu, także uległa tym niesprzyjającym warunkom, walcząc do ostatniego wyścigu, ukończyła mistrzostwa na dziesiątym miejscu w swojej klasie.
W całych regatach udział wzięło ponad pięćdziesiąt załóg z ośmiu krajów, rozegrano dziewięć biegów, w tym jeden długodystansowy. Długie rozmowy i analizy poszczególnych startów naszej załogi po zakończeniu mistrzostw, obfitujące w ambitne obietnice, to zwiastun aktywnej pracy załogi w drugiej połowie sezonu, to zmiana planów startowych i wprowadzenie do harmonogramu tegorocznych pływań kilku dodatkowych startów.

MISTRZOSTWA POLSKI KLASY MICRO – GIŻYCKO 2011
W dniach 15–17 lipca 2011 roku na wodach jeziora Niegocin rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Polski Klasy Micro. Bardzo kapryśna pogoda z wiatrem zmieniającym kierunek w całym zakresie róży wiatrów wymuszała na zawodnikach dużą koncentrację oraz umiejętność przewidywania.
W klasie Micro udział wzięło 22 załogi z 4 krajów. Po dziesięciu biegach, rozegranych w ciągu trzech dni załoga FLEXPOL Sailing Team uplasowała się na piątym miejscu klasyfikacji swojej klasy. Drużyna nasza tym samym umocniła swoją trzecią pozycję w Pucharze Polski.
W najbliższym czasie przed zawodnikami aktywny okres treningów oraz wyjazd na Mistrzostwa Świata na Łotwę.

NORD CUP 2011
Tegoroczne regaty Nord Cup rozegrane w dniach 2-3 lipca 2011 r. na wodach Zatoki Gdańskiej dały naszej załodze pierwsze w sezonie miejsce na podium. Krótkie mordercze biegi wymusiły na zawodnikach maksymalny wysiłek i ogromną koncentrację, skutkując w przypadku naszej załogi osiągnięciem z biegu na bieg coraz lepszych wyników. FLEXPOL Sailing Team po siedmiu biegach rozegranych w ciągu dwóch dni regat zdobył drugie miejsce w klasie Micro Cruiser oraz trzecie w klasyfikacji generalnej. Wysoki wynik pozwolił także naszej załodze na awans w klasyfikacji Pucharu Polski na trzecie miejsce. Coraz lepsze wyniki to także dobry prognostyk na coraz bliższe Mistrzostwa Polski Klasy Micro.


ANWIL CUP 2011
W dniach 24-26 czerwca 2011r. na wodach naszego pięknego akwenu – Zalewu Włocławskiego odbyły się 13 regaty ANWIL CUP.
W rywalizacji wzięły udział 52 jachty, w tym 12 klasy Micro. Nasza załoga FLEXPOL Sailing Team mocno zmotywowana po ostatnich treningach na Zatoce Gdańskiej walczyła zacięcie plasując się nawet po pierwszym dniu regat na drugiej pozycji, ostatecznie zajmując czwartą pozycję w swojej klasie. Bardzo trudne warunki atmosferyczne z bardzo porywistym wiatrem potwierdziły dobre przygotowanie załogi, osiągającej w kolejnych regatach coraz lepsze wyniki.

SIEDLCE CUP
Po raz czwarty w tym sezonie załoga Flexpol Sailing Team wzięła udział w regatach klasy Micro. Tym razem areną zmagań był zalew Muchawka, na którym w dniach 11-12 czerwca 2011r. przeprowadzono regaty Siedlce Cup.
W naszej klasie startowało dziesięć jachtów, które rozegrały siedem wyścigów. Załoga naszego team-u plasowała się w okolicach połowy stawki, osiągając ostatecznie piąte miejsce w całych regatach. Regaty te to pierwsze zawody w sezonie o dobrych warunkach atmosferycznych, pozwalające obiektywnie sprawdzić posiadane umiejętności żeglarskie. Może piąte miejsce to wynik niezbyt wysoki ale nasza załoga w czasie regat zaprezentowała całkiem niezły poziom, jak na tegorocznych debiutantów, zwracając na siebie uwagę czołowych zawodników. Udział w regatach zaowocował kwalifikacją załogi do treningów regatowych prowadzonych przez Mistrza Świata klasy Micro Piotra Tarnackiego.

NIETYPOWE REGATY „mBANK CUP”
Wspaniała sceneria z Zamkiem na Wawelu w tle to miejsce ostatnich zmagań przedstawicieli klasy Micro. W dniach 21-22 05 2011 na Wiśle w Krakowie odbyły się regaty o nowej rzadko spotykanej formule. Główny sponsor regat spośród swoich klientów wytypował i dołączył do każdej z pięciu startujących załóg jedną osobę. Jachty w tak nieco zmienionej obsadzie rozegrały kilka biegów.
Piękna słoneczna pogoda znakomicie przyczyniła się do sukcesu medialnego całego przedsięwzięcia, lecz przy połączeniu z dość marnymi warunkami wietrznymi nie ukazała piękna sportowej rywalizacji.

SEZON REGATOWY 2011
W dniach 14-15 05 2011 roku odbyły się pierwsze tegoroczne regaty klasy Micro, rozpoczynając jednocześnie sezon 2011 roku. Wzorem ubiegłego roku reprezentacja naszego Klubu przystąpiła do rywalizacji wałcząc o pierwsze punkty w Grand Prix Polski. Dzięki kontynuacji współpracy z głównym sponsorem załogi „FLEXPOL Sailing Team” będzie naszą wizytówką już w drugim sezonie żeglarskim. Nowy sezon oraz częściowo zmieniona załoga to wielkie wyzwanie i zapowiedź ambitnej rywalizacji na wszystkich z dziesięciu startów planowanych w rozpoczętym sezonie.

TRUDNE POCZĄTKI – OILER CUP 2011
W dniach 14-15 maja nad "Kaszubskim Morzem"- jeziorem Wdzydze, odbyły się regaty w klasach Omega oraz Micro. W ramach regat rozegrano cztery wyścigi, których wzięły udział pięćdziesiąt cztery załogi w tym czternaście w klasie Micro. Nowy skład „FLEXPOL Sailing Team” debiutował na tych regatach. Zmagając się z tremą pierwszaka i marnymi wiatrami wywalczył czwarte miejsce w wyścigu treningowym oraz ostatecznie w regatach ósme miejsce w klasie Micro Criuser.

PODSUMOWANIE SEZONU REGATOWEGO 2010
Nadszedł czas na podsumowanie sezonu żeglarskiego 2010, w którym załoga naszego Klubu wzięła udział w dziesięciu regatach klasy MICRO Cruiser:
  1. Długodystansowe Mistrzostwa Polski – Zarzeczewo, Zalew Włocławski (4 – 6.06.2010) – gdzie zajęła 2 miejsce oraz uzyskała tytuł Długodystansowego Wice Mistrza Polski (Grand Prix Polski);
  2. Regaty o Puchar Starosty Słupeckiego – Powidz, Jezioro Powidzkie (26 – 17.06.2010) –  gdzie zajęła 4 miejsce (Grand Prix Polski);
  3. Regaty PGNiG Bezpiecznie nad Wodą – Mikołajki, Jezioro Mikołajskie (3 – 4.07.2010) – gdzie zajęła 5 miejsce (Grand Prix Polski);
  4. Regaty Nord Cup – Górki Zachodnie, Zatoka Gdańska (10 – 11.07.2010) – gdzie zajęła 3 miejsce (Grand Prix Polski);
  5. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – Giżycko, Jezioro Niegocin (17 – 18.07.2010) – gdzie zajęła 4 miejsce (Grand Prix Polski);
  6. Regaty PGNiG Bezpiecznie nad Wodą – Kołobrzeg, Morze Bałtyckie (7 – 6.08.2010) - gdzie zajęła 2 miejsce (Grand Prix Polski);
  7. Mistrzostwa Świata klasy MICRO – Quiberon, Francja, Ocean Atlantycki (14 – 22.08.2010) - gdzie zajęła 5 miejsce;
  8. Regaty o Puchar Starosty Płockiego, pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Murzynowo, rzeka Wisła (28 – 29.08.2010) gdzie zajęła 1 miejsce;
  9. Otwarte Mistrzostwa Warszawy – Nieporęt, Zalew Zegrzyński (4 – 5.09.2010) - gdzie zajęła 1 miejsce oraz uzyskała tytuł Mistrza Warszawy (Grand Prix Polski);
  10. Regaty o Puchar Wójta Gminy Brudzeń Duży – Murzynowo, rzeka Wisła (25 – 26.09.2010) - gdzie zajęła 1 miejsce.
W klasyfikacji ogólnej cyklu regat Grand Prix Polski załoga zajęła drugie miejsce z wynikiem 4038,33 punktów.
W sezonie 2010 regaty rozgrywane były na różnych akwenach: rzece Wiśle, jeziorach, Zatoce Gdańskiej, Morzu Bałtyckim oraz Oceanie Atlantyckim. Zawody odbywały się w zróżnicowanych warunkach pogodowych, przy wietrze od 1 do 7B.
Tak wysokie wyniki to rezultat wytężonej pracy naszej załogi oraz nieocenionemu wsparciu sponsorów. Chcielibyśmy bardzo podziękować firmom: FLEXPOL, HOL-BUD, MARWIT, BUDROX, HYDROPOL i instytucjom : Urząd Miasta Gostynina, Urząd Gminy Gostynin, Starostwo Powiatowe w Gostyninie bez których zakup jachtu i organizacja całego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa.
Załoga i Zarząd Klubu


OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY 2010
W dniach 4-5 września na wodach Zalewu Zegrzyńskiego rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych.
Na starcie zawodów stawiło się 45 załóg podzielonych na siedem klas. Reprezentacja naszego klubu, startująca w klasie Micro zdobywając w kolejnych biegach miejsca 5, 3, 1, 1, 1 i w ostateczności zdobyła mistrzostwo Warszawy w swojej klasie. Mistrzostwa Warszawy były ostatnimi regatami z cyklu Grand Prix Polski Micro 2010, w której to nasza załoga w dywizji Cruiser zajęła drugie miejsce oraz w klasyfikacji generalnej wysokie trzecie miejsce.

34 MISTRZOSTWA ŚWIATA KLASY MICRO – QUIEBERON FRANCJA 2010
W dniach 18–22.08.2010 we francuskim kurorcie QUIEBERON, jednym z najatrakcyjniejszych miejsc Bretanii, rozegrały się 34 Mistrzostwa Świata Klasy Micro.
Na starcie stanęło 67 załóg z kilkunastu krajów. Polskę reprezentowało 6 załóg, w tym załoga naszego klubu.
W pierwszym dniu regat rozegrano cztery krótkie wyścigi, po których nasza załoga zajmowała 4 miejsce ze stratą czterech punktów do podium. Wiał silny, zmienny wiatr (3Bf – 5 Bf) – warunki do żeglugi były dosyć trudne.
W drugim dniu regat rozegrano 2 wyścigi, w tym 10 milowy long distance. Polacy umocnili swoje pozycje. Zdecydowanie słabszy, wciąż zmienny wiatr nie ułatwiał pracy zawodnikom.
Trzeci dzień 34 Mistrzostw Świata Klasy Micro rozgrywanych w QUIBERON, przyniósł sporo pracy komisji regatowej. Zmiany wiatru do 50 stopni uniemożliwiały poprawne ustawienie trasy regat. Siła wiatru od 1 do 4 Bf. W tych trudnych warunkach wietrznych udało się rozegrać 3 wyścigi. Zaliczone wyścigi poprzedziło 7 startów: falstarty generalne, bądź przerwane przez komisją starty to efekt zmiennego wiatru. Zawodnicy spędzili na wodzie ponad osiem godzin.
W sobotę ostatniego dnia regat ze względu na bardzo złe warunki pogodowe odbył się tylko jeden wyścig.
W sumie po 10 wyścigach nasza załoga zajęła dobre 5 miejsce i wróciła do kraju z postanowieniem, iż przyszły sezon dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wielkiej woli walki przyniesie jeszcze lepsze rezultaty.
Teraz przed nimi Otwarte Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych kolejne regaty z cyklu GP Polski Micro 2010, które odbędą się 4-5 września na Zalewie Zegrzyńskim.

MISTRZOSTWA POLSKI 2010
W dniach 17–18.07.2010 r. w Giżycku na wodach jeziora Niegocin odbyły się najważniejsze regaty klasy Micro sezonu żeglarskiego 2010r.
Były to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski rozegrane w ramach regat Boatshow Cup 2010.
W całej imprezie wzięło udział 77 załóg, w tym 23 załogi w klasie Micro z trzech krajów.
Po pierwszym dniu i pięciu rozegranych wyścigach nasza załoga uplasowała się na dobrym czwartym miejscu z jednym punktem straty do podium.
Ostatecznie po jedynym, bardzo pechowym wyścigu drugiego dnia regat, reprezentacja klubu utrzymuje zdobytą pozycję czwartej załogi w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski 2010r., broniąc jednocześnie trzeciego miejsca w Pucharze Polski klasy Mikro Cruiser sezonu 2010.

REGATY NORD CUP 2010
Na wodach zatoki Gdańskiej w dniach 09-11.07.2010 w tropikalnych warunkach odbyły się regaty Nord Cup 2010 wchodzące w cykl pucharu Polski klasy Micro. Do rywalizacji przystąpiło ponad 280 zawodników na 132 jachtach sklasyfikowanych w 15 klasach. Klasa Mikro na tych regatach składała się z dziesięciu załóg. Rozegrano w sumie sześć biegów na których reprezentacja naszego klubu zajęła kolejno: 5, 3, 3, 2, 8, 6 miejsce, ostatecznie plasując się na wysokim trzecim miejscu. Ten niewątpliwy sukces zaprocentował także awansem na trzecią pozycję w klasyfikacji Pucharu Polski klasy Micro dywizji Cruiser.

ANWIL CUP 2010
Tradycyjnie w pierwszych dniach czerwca na wodach Zalewu Włocławskiego odbyły się XII Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych – Anwil Cup 2010.
Do Zarzeczewa, gdzie miała siedzibę komisja regatowa przyjechało 47 załóg.
W regatach od 4 do 6 czerwca, żeglarze startowali w klasach T1, T2, T3, Micro, Omega i Delphia 24.
Pierwszego dnia rozegrano dwa wyścigi mające odpowiednio 17 i 29 kilometrów długości. Jak na długodystansowe regaty przystało, zawodnicy spędzili na wodzie blisko 8 godzin.
Wiatr dopasował się do rangi imprezy i wiał z siłą 5B, a w szkwałach ponad 6B.
Reprezentacja naszego klubu wzięła udział we wszystkich wyścigach zdobywając kolejno 2, 2, 3 i 1 miejsce ostatecznie klasyfikując się na II miejscu w klasie Mikro zdobywając wicemistrzostwo w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych – Anwil Cup 2010.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści