Volvo Gdynia Sailing Days - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
VOLVO GDYNIA SAILING DAYS – NAJWIĘKSZE POLSKIE REGATY ŻEGLARSKIE
Ponad tysiąc uczestników, setki jachtów, kilkanaście klas regatowych to bilans regat Volvo Gdynia Sailing Days 2019 - najbardziej elitarnej imprezy regatowej w Polsce rozegranej w miniony weekend. Wiatr dopisał, a na Zatoce Gdańskiej fale dochodziły do 2m wysokości. Warunki były trudne, ciężki fizyczny wysiłek, ale dający wiele radości z żeglowania.
W tych okolicznościach nie zabrakło także reprezentacji Klubu Żeglarskiego HALS z naszego miasta, która startowała w klasie Micro. Rozegrano siedem wyścigów. Nasza załoga plasowała się na miejscach od trzeciego do piątego, ostatecznie zajmując czwartą pozycję. Regaty te to już ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w klasie MICRO, które rozegrane zostaną na Słowacji w drugiej połowie sierpnia. Stabilna forma to dobry prognostyk dla naszej reprezentacji, a dla wszystkich kibiców nadzieja na powtórzenie sukcesu z 2012 roku, kiedy to gostynińscy żeglarze zdobyli wicemistrzostwo świata.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści