Sztormowe regaty - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
SZTORMOWE REGATY
Miniony weekend 22-23.09.2018 r. to czas kolejnego startu najmłodszych reprezentantów KŻ „HALS”w ogólnopolskich regatach klasy Optimist. Regaty zgromadziły prawie 50 uczestników i odbyły się na przystani klubu żeglarskiego ze Żnina. Klubu, którego kadrowicze należą do czołówki polskich zawodników tej klasy.
Tym razem pogoda pokazała swoje złowrogie oblicze, obfitując bardzo silnym wiatrem, dochodzącym nawet do 60 km/h (6-7 w skali Beauforta). Na weryfikację umiejętności i doświadczenia nie trzeba było długo czekać. Niekontrolowane zwroty i liczne wywrotki stały się udziałem wielu zawodników. Dotyczyło to także naszych reprezentantów, dla których obecny rok to przecież pierwszy sezon regatowy. Wielka pokora przed siłami żywiołów w połączeniu z zapałem i konsekwencją, pozwoliła naszym dzieciom ukończyć zawody plasując się w środku stawki zawodników.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści