Projekt Rejsy rekreacyjne dla dzieci ze świetlic środowiskowych - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
PROJEKT „REJSY REKREACYJNE DLA DZIECI ZE ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH”
Mając na myśli popularyzację idei żeglarstwa po Wiśle oraz pokazanie uroków tej pięknej rzeki nasz klub przygotował, a następnie wdrożył do realizacji projekt turystyczno – rekreacyjnych rejsów dla dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu Płocka. Ostatnie dni sierpnia były w związku z tym dla członków klubu bardzo pracowite. Prze trzy kolejne dni trzeba było stawić się w przystani już o godzinie szóstej rano.
W krótkim czasie należało przygotować do wypłynięcia trzy łodzie, by po dwugodzinnym rejsie stawić się punktualnie na dziesiątą przy molo w Płocku. Stamtąd zabieraliśmy kilkunastoosobowe grupy młodzieży i ich opiekunów na rejs do Duninowa. Tam w karczmie „ U Jakuba” czekał na nas obiad. Później wesoła gromada przemieszczała się wodą dwieście metrów dalej, by uczestniczyć w przygotowanych przez nas na terenie naszej przystani licznych zabawach i konkursach.
Projekt wyszedł znakomicie. Dzieci świetnie się bawiły, czego dowodem są fotografie i sympatia jaką nas obdarzały po każdorazowym zakończeniu imprezy, w momencie odjazdu do domu. Młodzież poznała smak żeglarskiej przygody, bo pogoda raczej nie była łaskawa dla takich nowicjuszy. Pierwszego dnia w trakcie płynięcia siąpił deszcz. Drugiego dnia wiatr był tak silny, że żegluga naprawdę przyprawiała o dreszczyk emocji. Dopiero trzeciego dnia umiarkowanie silny wiatr i słoneczna pogoda pozwoliły ukazać uroki żeglarstwa. Na szczęście podczas pikników na terenie przystani Halsu niebo, jakby spełniając oczekiwania, zawsze się wypogadzało. Nasza klubowa koleżanka, zawodowa animatorka zabaw nie pozwalała dzieciom się nudzić, nawet w chwilach przerw od zabaw i konkursów znajdowała czas na malowanie dzieciom twarzy. Nad ogniskiem piekły się kiełbaski. W altanie czekało mnóstwo przysmaków, słodyczy, napojów. W tle z głośników płynęły melodie zabawnych, dziecięcych szant. Na koniec imprezy każde dziecko przechodziło obowiązkowo żeglarski chrzest i po jego ukończeniu otrzymywało żeglarskie imię i dyplom, a także pamiątkowe notesy i długopisy.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści