Majówka 2012 - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
MAJÓWKA 2012
W tegorocznym długim weekendzie majowym, od soboty do czwartku, odbył się kolejny klubowy rejs. Dwa luksusowe jachty TES 32 w połączeniu ze znakomitą, słoneczną pogodą robiły nieodparte wrażenie, iż rejs ten odbywa się w Chorwacji.
Dopiero zetknięcie z jeszcze nienagrzanymi wodami Wielkich Jezior Mazurskich wyprowadzały nas z prawdziwej euforii. Na własnej skórze (dosłownie i w przenośni) przekonaliśmy się o mocy pogody, a w szczególności słońca, które rozgrzewało do czerwoności atmosferę całej wyprawy. Startując w Rynie przez kolejne sześć dni rejsu odwiedziliśmy przystań Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz jego wspaniałe baseny, przystań Zielony Gaj na kanale Leleckim, nowo otwartą Ekomarinę w Giżycku, Sztynort, Stanice Wodną w Kietlicach nad Mamrami, bunkry wojsk niemieckich w Mamerkach oraz Ośrodek Wypoczynkowy Ognisty Ptak w Ogonkach koło Węgorzewa, kończąc całą wyprawę w niezapomnianej Dalbie w Giżycku. W trakcie pokonywania kanału Łuczańskiego w Giżycach uczestniczyliśmy w ogólnopolskim otwarciu sezonu letniego na mazurach wraz z oficjalnym otwarciem mostu obrotowego. Każdy z kolejnych wieczorów to wspaniała zabawa przy żeglarskim ognisku w rytmie szant rozbrzmiewających wśród spontanicznie napotkanych załóg. Taki rejs to wspaniałe rozpoczęcie sezonu, to energia na następne wyprawy. Wyprawy, których plany ułożyliśmy już na co najmniej kilka następnych lat.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści