Hej me Bałtyckie Morze - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
„HEJ ME BAŁTYCKIE MORZE….”
W ramach szkolenia żeglarskiego oraz turystyki, kilkanaście osób z Klubu Żeglarskiego HALS w dniach 02-08.06.2013r. uczestniczyło w bałtyckim rejsie na żaglowcu „Kapitan Głowacki”.
Rejs ten to już trzecia klubowa wyprawa na wielkich żaglowcach. Po dwóch rejsach na żaglowcu „Zawisza Czarny” tym razem przyszedł czas na żaglowiec typu brygantyna. Jacht ten to ponad trzydziestometrowa jednostka zapewniająca nocleg i wyżywienie dla dwudziestu pięciu żeglarzy. W trakcie siedmiu dni podróży żaglowiec przebył drogę ponad dwustu mil morskich (ok. 370 km). Rejs rozpoczął się w Trzebieży prowadząc kolejno przez miasteczka Hasle na duńskiej wyspie Bornholm, Simrishamn w Szwecji oraz Sassnitz na Niemieckiej wyspie Rugen. Podczas rejsu uczestnicy wykonywali wiele czynności związanych z obsługą jednostki: sterowali, stawiali i zrzucali żagle a także przygotowywali posiłki dla całej załogi. Dzięki bardzo zróżnicowanej pogodzie, początkowo prawie sztormowej, stopniowo przechodzącej w upalne dni, rodem z ciepłych krajów, nasze Bałtyckie morze pokazało wszystkim uczestnikom swoje wielorakie oblicza, dając niektórym „twardą szkołę”. Kilka osób w pierwszych dniach poznało smak choroby morskiej by następnie cieszyć się promieniami czerwcowego słońca. Sztormowa pogoda, nocne pływania i taklowanie żagli rejowych, w tak przepięknych okolicznościach przyrody, zapewne pozostanie w pamięci żeglarzy na długie lata.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści